Jako každá investice, má i stříbro svá rizika. Cena investičního stříbra kolísá nahoru a dolů úplně stejně jako ceny jiných investičních produktů. Úplná ztráta hodnoty u stříbra není tak pravděpodobná jako u akcií. Rizika zde spočívají především v katastrofických scénářích. Přesto však investice do stříbra není tak úplně bez rizika, ani neomezený růst ceny stříbra není tak jistý, jak se často tvrdí. Neznamená to však, že by investice do stříbra byla špatná, pouze je dobré, aby si byl investor vědom všech možných rizik.
Rizika omezení svobody vlastnění stříbra
Jedno z možných řešení potenciální světové ekonomické krize a pádu běžných měn je návrat ke zlatu a stříbru jako k prostředku směny. V tom případě by cena těchto kovů výrazně stoupla. Hrozí reálné riziko, že by vlády vydaly zákaz vlastnění drahých kovů. Veškeré bohatství svých občanů by totiž potřebovali pro sebe. Pokud fungují peníze a ekonomika dané země je v existenčních problémech, není nic snadnějšího než sáhnout na úspory svých občanu (Stejně jako na Kypru). Pokud peníze přestávají mít hodnotu a vláda potřebuje jiný zdroj bohatství – sáhne pravděpodobně opět po úsporách běžných lidí (těch, které mají hodnotu = zlato + stříbro).
Riziko vyvlastnění stříbra
Konfiskace zlata se již jednou odehrála v USA v roce 1993. Americká vláda potřebovala znehodnotit americký dolar. Aby z této operace mohla profitovat, musela vlastnit co možná nejvíce zlata, jinak by ze znehodnocení zlata těžili jeho vlastníci. Podle zákona muselo být veškeré zlato odevzdáno vládě do 3 týdnů pod pohrůžkou sankcí jako je pokuta 10 000$ (v té době obrovské množství peněz) nebo až deseti let vezení. Toto riziko je stejné pro všechen majetek. Za komunismu se vyvlastňovaly i nemovitosti a celé podniky.
Rizika katastrofy
Existuje riziko katastrofy obrovských rozměrů s následkem zničení politických, ekonomických a dalších systémů, přeživší lidé by se museli soustředit pouze na své vlastní přežití a uspokojení základních lidských potřeb. V takovéto situaci přestává mít stříbro, zlato, akcie a peníze jakoukoli hodnotu. Hodnotu má pouze jídlo, pitná voda, zbraně a bezpečí.
Riziko objevení obrovských nalezišť stříbra
Cena stříbra vychází hlavně z jeho vzácnosti. Stříbro je vzácný kov, který se musí pracně hledat a dobývat. Tím, že ho je na světě málo, převyšuje poptávka po stříbře jeho nabídku a cena pak stoupá až do vyrovnání. Riziko investice do stříbra spočívá v objevení nového naleziště nebo metody získávání stříbra, která by znásobila množství stříbra v oběhu a uspokojila poptávku stříbra na dlouhé roky dopředu. Cena stříbra by pak výrazně poklesla.
Riziko objevení levnější náhražky stříbra
V dnešní době je výrazně používáno stříbro v průmyslu pro jeho nenahraditelné fyzikální a chemické vlastnosti. Používá se i přes jeho vysokou cenu, protože levnější alternativa splňující vysoké nároky zkrátka neexistuje. Pro stříbrné investory existuje určité riziko, že bude objeven materiál nesrovnatelně levnější a dostupnější než stříbro, který by jej dokázal nahradit. V tom případě by klesla poptávka po stříbra ze strany průmyslu a tím i cena stříbra.
Riziko, že stříbro přestane být považováno jako cenný kov
Stříbro má hodnotu jen, protože mu ji lidé přisuzují. Existuje riziko velké změny morálních a dalších hodnot ve společnosti. S dramatickou změnou režimu by mohlo stříbro naprosto ztratit na významu. Stačilo by i jen to, že by stříbro ztratilo status drahého kovu a prostředku směny.
Riziko padělku
U drahých kovů díky jejich vysoké hodnotě vzniká riziko, že budou napodobovány/falšovány/padělány. Nakoupení padělku je jistě jedno z rizik investice do investičního stříbra. I přes to, že toto riziko u stříbra není až tak výrazně vysoké, je dobré zachovat si ostražitost a nekoupit padělek.
Riziko krádeže investičního stříbra
Poslední ale ne nejmenší riziko je riziko krádeže investičního stříbra. Fyzické stříbro se snadno přenáší, a pokud není řádně zabezpečeno, může být snadno ukradeno.