Zásoby stříbra jsou omezené. U drahých kovů je to často zmiňované téma. Problém se vzácnými kovy je v jejich vysoké ceně, která lidstvo od nepaměti motivuje k jejich efektivnímu těžení. Po vytěžení veškerých zásob stříbra zbude jediný zdroj stříbra a to je recyklace.
Momentálně z recyklace stříbra přichází na trh jen malé procento všeho stříbra. Recyklace není totiž vždy ekonomicky výhodná a stále existují levnější zásoby stříbra.
Po vytěžení veškerých světových zásob stříbra lze očekávat drastický cenový nárůst a to hlavně díky převyšující poptávce po stříbru a zvýšených nákladech na jeho získávání.
Těžba stříbra
Za posledních 20 let (od roku 1993) se zvýšila produkce těžby stříbra o přibližně 75%. Poptávka po stříbře pravidelně převyšuje jeho vydolované množství. Díky širokému průmyslovému využití stříbra jde o velmi žádanou surovinu. Průměrný Američan například za celý život spotřebuje 1,58 kg stříbra.
Celkové zásoby stříbra
Momentálně se celkové světové zásoby stříbra odhadují na 540 000 tun. V tomto množství je započteno i stříbro, které není momentálně dostupné například díky nedostatečné technologii. Odhad světových zásob stříbra je pohyblivý údaj, který se může měnit s novými objevy.
Při současném zvyšujícím se tempu těžby, předpokládaných světových zásobách stříbra a dostatečné technologii k vytěžení bude veškeré stříbro vytěženo za přibližně 17 let. Předpokládá se, že nárůst produkce stříbra bude s technologií stoupat mnohem rychleji a tak některé předpovědi hovoří o vytěžení veškerého světového stříbra do deseti let. Toto je pravděpodobně přehnaná předpověď, která nepředpokládá objevení nových zásob stříbra. Bohužel i 20 let do vytěžení veškerého světového stříbra není nijak optimistický výhled.
Dostupné zásoby stříbra
Dostupného stříbra je mnohem méně než zlata. Světové zásoby zlata jsou především v majetku vlád. Stříbro vlády již v podstatě nevlastní, veškeré oficiální světové dostupné zásoby stříbra jsou tak roztroušeny mezi různé investiční fondy, těžařské společnosti, slévárny, investory atd. Aktuálně dostupných světových zásob stříbra je tak mnohem méně než zlata. Vzhledem k dostupnosti je stříbro podhodnocené.